Середа, 6 Липня, 2022

Стала відома дата інавгурації Володимира Зеленського

30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила результати президентських виборів. Переможцем очікувано став Володимир Зеленський. Повідомляє «Ternopil.yes» з посиланням на «Страна.юа».

Так, до 3 травня повідомлення з результатами офіційного голосування повинні обов’язково опублікувати у виданнях «Голос країни» та «Урядовий кур’єр». І саме з 3 травня протягом 30 днів повинна відбутися інавгурація новообраного президента. Тобто церемонія інавгурації пройде до 3 червня.

Зокрема, згідно з вимогами Конституції України, на засіданні Верховної Ради Володимир Зеленський складе присягу, до якої його приведе голова Конституційного суду України. В свою чергу в Конституційному суді запевнили, що не створюватимуть жодних перешкод для вступу президента на посаду. Оскільки жодні маніпуляції голови Конституційного суду є неприпустимими і процедура інавгурації ні в якому разі не буде зірвана через відсутність голови конституційного органу.

Свій коментар з цього приводу надали і в Центральній виборчій комісії. Голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила, що члени комісії готові до позачергових виборів у Верховну Раду України, якщо відповідні наміри виявить Володимир Зеленський.

Наразі дата та місце інавгурації невідомі. Однак, букмери роблять ставки на те, що команда новообраного президента не піде стандартним шляхом і запропонує інше місце проведення церемонії, ніж приміщення парламенту. Серед можливих варіантів проведення інавгурації президента – Майдан незалежності, Маріїнський палац та Національний стадіон «Олімпійський». При цьому букмекери вважають, що варіант імпічменту президента в перші 100 днів його перебування на посаді є більш вірогідними, ніж непередбачувані події під час інавгурації.

Нагадаємо, на церемонії вступу на посаду президента Петра Порошенка один з військових почесного караулу раптово втратив свідомість.