Середа, 11 Травня, 2022

На Тернопільщині офіційно представили голів районних адміністрацій

Минулого тижня президент Володимир Зеленський звільнив усіх голів районних державних адміністрацій. Пов’язане це з новим територіальним поділом Тернопільщини. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Указом президента свої посади втратили 17 голів районних адміністрацій. Одночасно  Володимир Зеленський призначив трьох нових голів районів – Кременецького, Чортківського та Тернопільського.

Зокрема, Кременецьку районну адміністрацію очолив Кудлак Віталій Ярославович, який до призначення очолював Шумський район. Чортківську районну адміністрацію доручили Володимиру Шипітку.

Що є стосується Тернопільської районної адміністрації, 12 лютого її очільника Ярослава Матвійчука звільнили з посади за власним бажанням і одразу ж того ж дня Володимир Зеленський підписав розпорядження про призначення чиновника знову на посаду.

15 лютого голова Тернопільської ОДА Володимир Труш представив нових голів адміністрацій відповідно до територіальної реформи. Очільник Тернопільської облдержадміністрації висловив сподівання, що керівники районів впораються з усіма завданнями, які на них покладає держава.

Насамперед одним із важливих завдань є завершення процесу децентралізації, а також формування команд на місцях.

За словами Володимира Труша, держава очікує від новопризначених керівників об’єднаних районів швидкого вирішення нагальних проблем в районах, ефективного використання коштів і звичайно наповнення місцевих бюджетів.

Варто додати, що в результаті реформування у Тернопільській області створили три райони – Тернопільський, Чортківський та Кременецький. А також в регіоні діють 55 територіальних громад. Адміністративну реформу завершили до жовтня минулого року. Сільські ради ліквідували, на місцях функції сільського голови виконують старости.