Вівторок, 27 Жовтня, 2020

Як тернополянам можна звернутися до президента

Ініціатива мера Тернополя: реформування транспортної системи міста

Кожного року за ініціативи Тернопільської міської ради в місті з’являється чимало поліпшень. Одним з найбільш позитивних нововведень є реформування транспорту та введення електронного квитка....

Сергій Надал – найвідповідальніший мер Тернополя

Ось уже 10 років Сергій Надал очолює Тернопільську міську раду. За цей час його робота отримала як чимало схвальних відгуків тернополян, так і багато...

Віктор Ющенко і Тернопіль

Життя Віктора Ющенко – третього президента України тісно пов’язане з Тернополем. Адже саме тут пройшли його студентські роки та навчання в університеті. Повідомляє «Yes-Ternopil». Навчання...

Виборча система на Тернопільщині в 20 столітті

З кожним десятиліттям в Тернопільській області трансформувалася виборча система, яка з часом перетворилася в сучасну, таку як ми її знаємо. Повідомляє «Yes-Ternopil». Вибори на Тернопільщині...

Конституція України надає кожному можливість особисто чи колективно звернутися до президента України з проханням допомогти вирішити певну проблему чи поскаржитися на дії державних органів. Скористатися таким правом можуть і тернополяни. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Варто додати, якщо будь-кого з жителів Тернопільщини цікавить інформація про укази чи розпорядження президента, а також хід виконання доручень глави держави, ви можете направити звернення до Офісу президенту, який саме є розпорядником цієї інформації. Кожен громадянин може отримати доступ до будь-якої інформації, окрім таємної, конфіденційної та такої, що становить державну таємницю.

Види звернень до президента

Законодавство України передбачає дві форми звернень до керівника держави: запит та безпосередньо звернення. В запиті жителі Тернопільщини можуть просити надати доступ до публічної інформації. Натомість в зверненні громадянин викладає свої зауваження, прохання чи скарги.

Для подання запиту чи звернення передбачені дві окремі процедури, що регулюються різними законами.
Розглянемо спочатку як тернополянам правильно скористатися своїм правом на звернення. Загалом є чотири способи направлення звернень: в електронній формі, в письмовому паперовому вигляді, особисто чи телефоном. 

Перший варіант передбачає, що ви можете викласти своє звернення та надіслати на офіційну електронну пошту Офісу президента vidkrytist@apu.gov.ua.

В прес-центрі Офісу президента роз’яснили: якщо ви бажаєте отримати офіційну відповідь на ваше звернення, прохання необхідно надсилати лише в письмовій формі на адресу: вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220. Особисто подати звернення можна шляхом його подачі через Департамент з питань звернень громадян Офісу Президента України, що знаходиться за адресою: вулиця Шовковична, 12 у місті Києві.

звернення

Що має бути вказано у зверненні та строки його розгляду

Законодавство передбачає, що в зверненні обов’язково має бути вказане прізвище, ім’я та по-батькові заявника. Також слід зазначити, в чому полягає суть питання, зауваження чи пропозиції.

Звернення має містити підпис та дату його направлення. Якщо будь-яка з цих вимог не буде дотримана, звернення можуть вам повернути. В 2015 році в Закон «Про звернення» були внесені відповідні зміни, які передбачили можливість українців, в тому числі і жителів Тернопільщини подавати звернення в електронній формі.

Окрім всіх вимог, які такі ж як і для письмового звернення, додатково в електронному варіанті має бути вказаний дійсний адрес електронної пошти, на яку вам надішлють відповідь на звернення. При цьому електронний підпис при надісланні електронного звернення не вимагається.

На сайті Офісу президента є можливість отримати запит на інформацію онлайн. Для цього потрібно вказати прізвище, ім’я та по-батькові і обов’язково заповнити графу, в який спосіб ви бажаєте отримати відповідь. Жителі Тернопільщини мають право звернутися з запитом про надання інформації, незалежно від того, чи стосується вона заявника.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Чому на Тернопільщині виборець публічно порвав свій бюлетень?

25 жовтня 2020 року громадянська мережа ОПОРА зафіксувала порушення на виборах. Чоловік влаштував конфлікт і порвав свій бюлетень, пише yes-ternopil.com.ua.

Тернопільські виборці найактивніші. ЦВК опублікувала рейтинги

Тернопільська область очолила рейтинг явки на місцевих виборах 2020 за даними, які оприлюднила ЦВК. Кількість виборців становить майже 45%. Про це на...

Агітаційні листівки захопили багатоповерхівки міста. Думки тернополян

У соцмережах тернополяни активно обговорюють агітаційні листівки у поштових скриньках, під’їздах, під будинками. Реклама політиків перетворилася на звичайне сміття, прибирати яке ніхто...

Маска на підборідді: які штрафи чекають на тернополян

Уряд пропонує значно збільшити штрафи за носіння маски на підборідді. Тернополянам слід готуватися до суттєвого підвищення штрафів. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Своя маска та ручка: що чекає тернополян на виборчих дільницях

В Кабінеті Міністрів розробили правила як має відбуватися голосування в умовах пандемії коронавірусу. Всупереч стрімкому зростанню кількості нових випадків COVID-2019 вибори вирішили...