Вівторок, 5 Липня, 2022

Як тернополянам можна звернутися до президента

Конституція України надає кожному можливість особисто чи колективно звернутися до президента України з проханням допомогти вирішити певну проблему чи поскаржитися на дії державних органів. Скористатися таким правом можуть і тернополяни. Повідомляє «Yes-Ternopil».

Варто додати, якщо будь-кого з жителів Тернопільщини цікавить інформація про укази чи розпорядження президента, а також хід виконання доручень глави держави, ви можете направити звернення до Офісу президенту, який саме є розпорядником цієї інформації. Кожен громадянин може отримати доступ до будь-якої інформації, окрім таємної, конфіденційної та такої, що становить державну таємницю.

Види звернень до президента

Законодавство України передбачає дві форми звернень до керівника держави: запит та безпосередньо звернення. В запиті жителі Тернопільщини можуть просити надати доступ до публічної інформації. Натомість в зверненні громадянин викладає свої зауваження, прохання чи скарги.

Для подання запиту чи звернення передбачені дві окремі процедури, що регулюються різними законами.
Розглянемо спочатку як тернополянам правильно скористатися своїм правом на звернення. Загалом є чотири способи направлення звернень: в електронній формі, в письмовому паперовому вигляді, особисто чи телефоном. 

Перший варіант передбачає, що ви можете викласти своє звернення та надіслати на офіційну електронну пошту Офісу президента vidkrytist@apu.gov.ua.

В прес-центрі Офісу президента роз’яснили: якщо ви бажаєте отримати офіційну відповідь на ваше звернення, прохання необхідно надсилати лише в письмовій формі на адресу: вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220. Особисто подати звернення можна шляхом його подачі через Департамент з питань звернень громадян Офісу Президента України, що знаходиться за адресою: вулиця Шовковична, 12 у місті Києві.

звернення

Що має бути вказано у зверненні та строки його розгляду

Законодавство передбачає, що в зверненні обов’язково має бути вказане прізвище, ім’я та по-батькові заявника. Також слід зазначити, в чому полягає суть питання, зауваження чи пропозиції.

Звернення має містити підпис та дату його направлення. Якщо будь-яка з цих вимог не буде дотримана, звернення можуть вам повернути. В 2015 році в Закон «Про звернення» були внесені відповідні зміни, які передбачили можливість українців, в тому числі і жителів Тернопільщини подавати звернення в електронній формі.

Окрім всіх вимог, які такі ж як і для письмового звернення, додатково в електронному варіанті має бути вказаний дійсний адрес електронної пошти, на яку вам надішлють відповідь на звернення. При цьому електронний підпис при надісланні електронного звернення не вимагається.

На сайті Офісу президента є можливість отримати запит на інформацію онлайн. Для цього потрібно вказати прізвище, ім’я та по-батькові і обов’язково заповнити графу, в який спосіб ви бажаєте отримати відповідь. Жителі Тернопільщини мають право звернутися з запитом про надання інформації, незалежно від того, чи стосується вона заявника.