Вівторок, 5 Липня, 2022

Керівні посади і укази Президента: що змінює Володимир Зеленський

Останні події в політичному житті України приносять чимало змін. Зараз якраз іде формування коаліцій, комітетів, а також призначення осіб на різні керівні посади. Про це інформує “Yes-ternopil” з посиланням на інтернет-видання “Укрінформ“. 

Які останні дії Президента України?

АБУ Володимира Зеленського зараз ідуть різні призначення на керівні посади, зокрема це стосується Андрія Богдана. Президент скерував його на посаду голови комісії Державних нагород та геральдики. Згідно з указом №595/2019 Володимира Зеленського до складу входять 30 осіб, серед яких керівник Апарату ОП Олексій Дніпров, директор Інституту законодавства ВР та академік НАН України Олександр Копиленко (за згодою), член Українського геральдичного товариства Віктор Бузало (за згодою), президент НАН України та Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень (за згодою), провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАНУ Андрій Гречило (за згодою), голова координаційної ради Міжнародної ГО “Родина Мазеп” Ігор Мазепа (за згодою), координатор Білоцерківської волонтерської групи Юрій Москаленко (за згодою) та багато інших. 

Як зміниться процедура оформлення громадянства для деяких категорій осіб?

З моменту набуття чинності указу №594/2019 особи, які брали участь у захисті України та громадяни РФ, що зазнають політичних переслідувань можуть за спрощеною процедурою отримати українське громадянство. Також вони будуть звільнені від зобов’язання припинення іноземного громадянства. Окрім того, до цієї категорії осіб будуть належати ті, які несуть службу в лавах ЗСУ та становлять державний інтерес.Такими є особи, що забезпечують нацбезпеку, оборону й стримування збройної агресії на Сході України. З огляду на це Кабміну доручено розробити законопроєкт та винести на розгляд у ВР про набуття громадянства за спрощеним порядком.

Як вирішилось питання бізнесу Зеленського?

Стало відомо, що Президент Володимир Зеленський передав свої частки у компаніях трьом партнерам – Тимуру Міндічу та братам Борису і Сергію Шефірам. До слова, останній як давній партнер отримав частку у 8 компаніях. Борису Шефіру, шеф-редактору і автору “Студії “Квартал 95”, перейшли частки у двох компаніях. 

Додамо, що зміна власників є угодою за домовленістю, тобто після завершення п’ятирічної каденції Володимира Зеленського усі частки в бізнесі будуть йому повернуті. Це зазначив Сергій Шефір в інтерв’ю журналу The Babel. Чимало часток у компаніях перейшли до братів Шефірів та інших соратників протягом весняної пори, тобто подружжя Зеленських за даними Єдиного держреєстру вийшло із бізнесу наприкінці квітня. Проте за президентом залишається ГО Молодіжний центр “Ліга Сміху”. 

Окрім того, з Тристоронньої контактної групи, що займається питанням врегулювання конфлікту на Сході України, звільнили Романа Безсмертного. В Офісі Президента мотивують це тим, що Леонід Кучма має набагато ефективнішу команду. Сам же перемовник “Мінського процесу” дізнався про своє звільнення зі ЗМІ. Роман Безсмертний додає, що причиною звільнення послугувала позиція щодо тимчасового призупинення участі України в Мінських переговорах і тактики дій в лінії розмежування.